www.osobnitrenerka.com

Aktuality

Jak jsem potkala Slackline

Když jsem před pár lety koupila naší první slackline, natáhli jsme jí mezi stromy a chtěli si na ní stoupnout, připadala jsem si naprosto zoufale. Šňůra se mi kmitala pod nohama, já nevěděla čí jsem a letěla okamžitě dolů...

Nabyla jsem přesvědčení, že na tu úzkou šňůru můžu tak leda věšet prádlo, ale chodit po ní...to se ani náhodou nenaučím...Nechala jsem to tedy uležet a po roce to zkusila znova. Tentokrát s jinou lajnou. Situace se ale opakovala. Lajnou to tedy nebylo... ;-).

Protože se ale jen tak nedám, přibalili jsme v létě lajnu na dovolenou a v kempech zkoušeli a zkoušeli. Výsledkem bylo, že jsme se naučili lajnu dobře vázat, ale chodit stále ne :-))).

Tak jsem si řekla, že asi bude potřeba, aby mi někdo zkušený poradil. Domluvila jsem se s trenérkou Aničkou Kuchařovou, která mi dala pár důležitých instrukcí jak na to a já se najednou divila, že to jde. Tělo jako by konečně pochopilo, co se po něm chce. Pravda, šňůra byla pořád stejně úzká, ale pád se nekonal. Tedy alespoň ne tak rychle.

Uvědomila jsem si, že chůze po Slackline je hodně o propojení těla (myšleno horní a dolní poloviny) a o propojení hlavy s tělem a končetinami. Zní to legračně, ale právě s tímto „nepropojením“ těla se ve své praxi setkávám hodně často. Soustředíme se na jeden konkrétní sval, který chceme procvičit a zbytek těla netuší, co se děje. Já vždycky říkám, že hlava neví, kde má zbytek těla.

Právě slackline prověří tuto spolupráci. Při chůzi po slackline potřebujeme, aby svaly celého těla spolupracovaly. Je potřeba mít aktivní chodidla, paže, záda, břicho a to vše dohromady mít vědomě propojené s hlavou. Skvělou průpravou pro toto propojení těla je například Jóga a Spirální stabilizace páteře SM –systém.

Kurzy SlacklineE-shop SlacklineIndividuální lekce Slackline